Združenie pre výrobu a využitie biopalív

Novinky

Zástupcovia oddelení R&D a EFaVZ divízie strategického rozvoja (DSR) spoločnosti ENVIRAL, a.s. sa v dňoch 14. a 15. júna 2018 zúčastnili úvodného „Kick-off“ Meetingu k projektu EXCornsEED v Ríme. Spolu s ďalšími 12 partnermi z ôsmich európskych krajín a zástupcom BBI prediskutovali prípravu a následné kroky v rámci získaného projektu „Separácia, frakcionácia a izolácia biologicky aktívnych látok z kukuričného oleja a ďalších vedľajších produktov výroby biopalív”. Konzorcium okrem ENVIRAL, a.s. tvoria výskumné organizácie, spoločnosti zaoberajúce sa biotechnológiami a Sapienza Università di Roma, ktorá je zároveň aj koordinátorom celého projektu.

Čítať celý článok...
 

Tvrdenia rôznych lobistov, že biopalívá vyrábané z potravinárskych plodín spôsobujú zdražovanie potravín, počuť na oboch stranách Atlantiku. Zatiaľ čo Európa, zrejme pod ich vplyvom, hodlá zmeniť svoju doterajšiu politiku v oblasti biopalív, v USA na niečo podobné nevidia dôvod.

Pripomeňme, že v Európskej únii sa dnes vyrábajú biopalivá prvej generácie z poľnohospodárskych plodín, pričom platí smernica, že do roku 2020 má byť v každom litri benzínu a nafty 10 percent biopalivovej zložky. Nový návrh Európskej komisie (EK) chce presadiť, aby v roku 2020 tvorili polovicu zo stanovených 10 percent biopalivá druhej generácie, ktoré sa majú vyrábať z odpadových surovín. Výrobcovia biopalív namietajú, že tieto biopalivá ešte nie sú schopní komerčne vyrábať a takmer na sto percent to bude platiť aj v roku 2020.

Čítať celý článok...
 
Cieľ pre zelené energie v doprave zrušia, slovenskí biopalivári bijú na poplach
Vložil JUH, Pondelok, 09 Máj 2016 14:20

Novú smernicu o obnoviteľných energiách Európska komisia ešte nenavrhla a už budí polemiku. Aj na Slovensku.

Predstaviteľka Komisie totiž oznámila, že nová smernica nebude obsahovať 10-percentný cieľ pre obnoviteľné energie v doprave. „Čo v texte nebude, je cieľ v pre sektor dopravy,“ citoval EurActiv.com Marie C. Donnelly z generálneho riaditeľstva pre energetiku.

 

 
Po poľskej kuracine je tu lacná poľská bionafta
Vložil JUH, Štvrtok, 31 Marec 2016 09:39

Už nielen lacné poľské potraviny, ktoré často sprevádzajú škandály vzhľadom na ich kvalitu, zaťažujú Slovensko. Najnovšie slovenských výrobcov biopalív valcuje lacná bionafta z Poľska.

Na vine majú byť údajne poľskí špekulanti, ktorí do nafty primiešavajú namiesto bionafty rovnaký objem obyčajnej nafty. Na problém upozornila tiež Európska rada pre bionaftu (EBB), ktorá združuje európskych výrobcov bionafty. Prípadu sa plánuje venovať Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF). 

 

 
Podozrivo lacná poľská bionafta ohrozuje európsky trh
Vložil JUH, Pondelok, 21 Marec 2016 10:47

Orgány EÚ na to upozornila Európska rada pre bionaftu. Slovenskí výrobcovia tvrdia, že dosah nereálne lacných poľských exportov pocítili na trhoch, kde strácajú konkurencieschopnosť.

Bratislava 21. marca (TASR) - Trh Európskej únie ohrozuje neúmerne lacná bionafta z Poľska. Orgány EÚ na to upozornila Európska rada pre bionaftu (EBB). Slovenskí výrobcovia tvrdia, že dosah nereálne lacných poľských exportov pocítili na trhoch, kde strácajú konkurencieschopnosť. Informovalo o tom slovenské Združenie pre výrobu a využitie biopalív (ZVVB).

 

 
Biofuels for Europe: Aký dopad na biopalivá má klesajúca cena ropy?
Vložil JUH, Streda, 24 Február 2016 14:47

Ceny ropy klesli od decembra 2014 do februára 2015 o viac než 50%. Veľké rozdiely v cenách ropy boli bežné. Príčiny boli politické aj ekonomické, ale súčasná situácia je spôsobená nadmernými dodávkami ropy nedostatočnom dopyte.

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 Dopredu > Koniec >>
Stránka 1 z 8
Reklamný prúžok